Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Oranžáda

Oranžáda

          Tak sme pracovne nazvali novú trojkolku, ktorú sme si objednali u výrobcu. Chceli sme ju v špecifickej farbe RAL 2000, ktorú sme použili pri tvorbe loga ROGALLO TEAM-u. Má to byť stroj, ktorý posilní našu pozíciu v zmysle výcvikového strediska LAA SR. V tomto momente využívame Adélku, ktorá má trojkolku Tomi Cross 5 Sport, s motorom Rotax 912 80HP a krídlom CZ15,4. Pôvodne sme chceli dať dokopy rovnaký stroj. Trojkolku sme si objednali, zohnali sme motor R912 80HP po generálke a u výrobcu sme si objednali krídlo CZ15,4. Všetko malo byť skompletované koncom marca 2022. Išlo nám o to, aby v prípade potreby, mohli žiaci prechádzať z jedného výcvikového stroja do druhého a v podstate necítiť skoro žiaden rozdiel. Lebo ak posadíme žiaka zhýčkaného v CZ15,4 na StingRay, zamáva to s jeho sebaistotou 🙂 Avšak český výrobca krídla nevedel dodržať sľúbený termín odovzdania krídla a tak sme od kúpy tohoto krídla odstúpili. 

           Lenže, prišla pozvánka na SIAF 2022. Čo teraz? Na mojej trojkolke zablbol motor a mali sme Oranžádu, ale bez krídla. Tak sme to skombinovali. Môj StingRay šiel na Oranžádu a ja som na nej letel na SIAF 2022. Celý článok je tu: https://jozinko101.sk/siaf-2022/

           No, ale čo ďalej? Aké krídlo dáme na Oranžádu? Určite už bezstožiarkové… Zo skúseností nám stále najlepšie vychádzal Aeros, lenže ktorý – Profi TL či StingRay? Letové vlastnosti, v oblasti malých rýchlostí, majú veľmi podobné a cenový rozdiel bol zanedbateľný. Takže to vyhral StingRay! Lenže tým sa nám rúca idea dvoch „rovnakých“ výcvikových strojov… Jany sa na mňa pozrel s takým divným úškrnom a hovorí: „Jožo a čo ak aj Adélku vybavíme novým StingRay krídlom? Idea rovnakých výcvikových strojov zostane zachovaná…“ Až mi  zaskočilo… No, využili sme fakt posledný možný termín, mať krídla ešte za staré ceny a krídla sme objednali. A každé vo fabách k danej trojkolke.

           Vo februári 2023 nám prišli dve nádherné fotky, že krídla sú v Nemecku a pripravujú sa na firemný zálet. Ak uspejú, budú expedované na Slovensko. 21.3.2023 sme si prezerali novučičké krídla v Senci.

           No a je tu 9. apríl 2023. Nielenže mnohí naši rodinní príslušníci majú narodeniny, ale s Janym sme šli na letisko, z Oranžády zložili môj StingRay a odstavili ho vzadu pri stene hangáru dovtedy, než bude pripravený môj „nový“ motor R912 a nové oranžovo – šedé krídlo StingRay sme osadili na trojkolku. Samozrejme, natiahli sme elektriku k strobo vo wingletoch, skontrolovali sme nový zlučovač (vymyslel a vyrobil Jany) a testli sme ho naštartovaním motora. Oranžáda nás uchvátila svojou krásou! 😀 

            Článok na Oranžádu je tu