Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Podporte nás 2%

Občianske Združenie ROGALLO TEAM

Keďže sa celý svet neustále rozvíja, aj my sa snažíme o stály rozvoj a to aj založením občianskeho združenia.
OZ ROGALLO TEAM sme priviedli na svet v roku 2019 a aj v tomto neľahkom období sa ho snažíme dostať do povedomia nielen v leteckej komunite.
Pod jeho hlavičkou sme ľahšie spoznateľní, čitateľní a zapamätateľní.
OZ ROGALLO TEAM sa svojou činnosťou snaží rozvíjať športové lietanie, najmä jeho propagáciou a popularizáciou.  V minulých rokoch sme sa na letisku Dubová pri Modre postarali o organizáciu Majstrovstiev SR v lietaní na motorových rogalách. Sami sa Majstrovstiev SR aktívne zúčastňujeme a obsadenie štyroch miest v prvej desiatke – druhé, tretiepiatešieste, nás nominovalo na účasť v reprezentačnom tíme SR pre Majstrovstvá sveta 2022! Tu sme zabojovali a ako nováčikovia na Majstrovstvách Sveta 2022 sme obsadili celkovo siedme a jedenáste miesto (reportáž)… Malé a športové letectvo sme úspešne prezentovali – dokonca letovými ukážkami – na Festivale letectva 2022 (video) v Piešťanoch a na SIAF 2022 na vojenskom letisku v Malackách ( video a text ). Náš kolega Jožinko bol nominovaný na Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky 2022 (video).
Aj v roku 2023 sme zabodovali na medzinárodnej súťaži v Anglickom Deenethorpe a celkovo (UL lietadlá, vírniky a MZK) sme obsadili deviate miesto a v našej kategórii MZK sme skončili na úžasnom treťom mieste ( text ). To nás nominovalo na Majstrovstvá sveta 2024www.wmc2024.com ). Malé a športové letectvo sme prezentovali letovými ukážkami na Festivale letectva 2023 v Piešťanoch ( video a text ), ako aj na SIAF 2023 v Malackách, kde sme mali aj statickú ukážku ( video a foto ) a kde v našom stroji sedel aj svetoznámy Felix Baumgartner

Svojimi aktivitami sme predstavili svet z vtáčej perspektívy už viac ako 100 záujemcom. Okrem praktického lietania sa venujeme aj výchove a vzdelávaniu a aktuálne vytvárame učebnicu pre začínajúcich pilotov. Ponúkame možnosť si lietanie na motorovom rogale nielen vyskúšať, ale dokonca sa jedným z nás môžete aj stať, keďže budúcich pilotov si sami vychovávame v našom výcvikovom stredisku. Pomáhame pri výbere a asistujeme pri zadovážení si vlastného lietajúceho športového zariadenia. Vykonávame technické kontroly strojov a naši technici sú nápomocní pri odstraňovaní nedostatkov.

Už z charakteru nášho lietania je jasné, že sa nejedná o nijakú snobskú záležitosť, ale skôr o dobrodružstvo a šport v tom pravom zmysle slova.
Poteší nás, ak sa rozhodnete podiel zo svojich už zaplatených daní poukázať práve pre OZ ROGALLO TEAM

Vaše 2% z dane použijeme aj na:
– rozvoj športových leteckých aktivít
– na organizáciu leteckých podujatí alebo súťaží
– údržbu prevádzkovanej techniky

Za OZ ROGALLO TEAM Vám vopred ďakujeme s prísľubom, že každé poukázané euro efektívne využijeme.

⇒  Tlačivo na poukázanie 2% z Vami zaplatených daní je na stiahnutie tu  ⇐

V prípade, že nás podporíte, budeme radi ak sa pod svoj dar aj podpíšete. Na konci letovej sezóny 2024 sa Vám milým spôsobom odvďačíme.

Ďakujeme!