Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Tomi Aviation

Jozinko Sajan
Vampíl 4172
900 68 Plavecký Štvrtok
IČO: 43007538

sa stal distribútorom

TOMI – AVIATION
Miroslav Řehák
výroba a predaj „UL“ lietadiel

V súčasnosti predávam tieto typy podvozkov pre MZK:

ECO 6

Jedná sa o ľahkú, jednomiestnu konštrukciu s možnosťou montáže záchranného systému. Je osadená duralovou palivovou nádržou na 20 litrov paliva, s uzamykateľným uzáverom. Na nádrži je vonkajší palivoznak. Zadná hlavná rúra podvozku je sklopná, pre ľahkú montáž krídla samotným pilotom, bez cudzej pomoci. Motorové lože je štandardne pripravené pre motory rady ROTAX alebo HIRTH. V prípade inštalácie motoru TRABANT, je nutné toto zašpecifikovať už pri objednávke.

Podvozok ECO 6 má predné koleso odpružené dvomi pružinami a je brzdené pravým, či ľavým pedálom – podľa výberu zákazníka. Zadné pruženie je nezávislé pre každé koleso, samostatným pružinovým teleskopom. Trojkolka je štandardne dodávaná so zadnými a s predným blatníkom. Všetky kovové súčasti sú pokovované a drobné duralové časti sú eloxované. Sedačka má niekoľko kapies na drobné príslušenstvo. Povrchová úprava je tvorená komaxitom vo všetkých odtieňoch vzorovníku RAL.

Krídlo AEROS – STRANGER 15 / STREAM 16:

Ponúkame Vám tieto krídla za cenu 4.750 / 4.500 EUR. Pre bližšie info nás kontaktujte.

Dodacia lehota – do dvoch mesiacov od zaplatenia zálohy.

Položka: Cenník:
Podvozok ECO 6 1.790 € (záloha 50%)
Panel na prístroje 110 €
Stavebnica podvozku 1.550 €

DOLPHIN – TOMI 3

Typový preukaz LAA ČR: ULL-01/94

Dvojmiestny podvozok duralovej konštrukcie s oceľovými doplnkami povrchovo upravenými pokovovaním alebo komaxitovým nástrikom v odtieňoch RAL. Duralová nádrž má obsah 34 litrov, na vyžiadanie 39 litrov, je s vonkajším palivoznakom a uzamykacím uzáverom, odkaľovacím otvorom a vnútornou prepážkou. Pohodlné, molitanom vystužené sedačky s bočnými kapsami, sú dodávané vo farbách, ktoré si zákazník vyberie sám. Všetky kolesá sú nezávisle odpružené. Predné koleso je brzdené. Na prianie je možno namontovať brzdenie zadných kolies a to mechanické alebo s hydraulickým systémom. Zadná rúra je sklopná a umožňuje pilotovi montáž krídla, bez pomoci cudzej osoby. Na tento podvozok je možné namontovať malý prístrojový panel alebo veľkú kapotáž. Kapotáž je možné na tento podvozok namontovať aj dodatočne, v neskoršej objednávke. Na prianie je možné montovať aj zosilené pérovanie, určené pre ťažšie motory, ako napr. Rotax 912, Verner, Subaru, Suzuki, Hirth F30 a pod. Podvozok je štandardne dodávaný s motorovým ložem na motory ROTAX a HIRTH. Prípravu na iný typ motora je treba ohlásiť vopred, pri objednávke. Otypovaná nosnosť je 320 kg. Podvozok je pripravený na montáž záchranného raketového systému.

Krídla AEROS Stranger / Stream s plochou 14,8 / 16,2 m, rýchlosť min 52 km/h, cestovná 70 – 110 km/h, neprekročiteľná 145 km/h, v turbulencii 90 km/h, sa dodáva s certifikátom a typovým preukazom na max vzletovú hmotnosť 450 kg.

Dodacia lehota – do dvoch mesiacov po zaplatení zálohy.

Položka: Cenník:
Podvozok DOLPHIN-TOMI 3 2.000 € (záloha 50%)
Malý panel na prístroje 110 €
Kapotáž pri objednávke trojkolky 220 €
Kapotáž – dodatočná montáž – komplet s držiakmi a lakom 280 €

CROSS 5

Typový preukaz LAA ČR: ULL-05/96

Tento dvojmiestny podvozok bol vyvinutý na základe žiadosti armády ČR, v rámci programu „NETOPÝR“. Bol skúšaný štátnym leteckým ústavom v Gbelích. Podvozok CROSS-5 bol konštrukčne navrhovaný a následne, ako jediný v ČR, schválený pre najvyššie možné zaťaženie 450 kg. Na základe požiadaviek armády, bol tento podvozok dodávaný v niekoľkých konštrukčných modifikáciách, ako nosič rôznych zariadení.

CROSS-5 je zvarený z veľmi kvalitných, špeciálnych oceľových trubiek s duralovými doplnkami. Štandardne je dodávaný so zosileným zadným pružením. Duralová nádrž má obsah 34 litrov, na vyžiadanie 39 litrov, je s vonkajším palivoznakom a uzamykacím uzáverom, odkalovacím otvorom a vnútornou prepážkou. Pohodlné, molitanom vystužené sedačky s bočnými kapsami, sú dodávané vo farbách, ktoré si zákazník vyberie sám. Podvozok môže byť dodaný s malým, aerodynamicky tvarovaným krytom na prístroje alebo s kapotážou. Toto treba špecifikovať už pri zadaní objednávky, pretože veľká kapotáž sa nedá dodatočne namontovať! Zadná hlavná rúra je zdvojená, takže zabezpečuje dokonalý, voľný pohyb osoby na zadnom sedadle. CROSS-5 poskytuje dokonalé pohodlie, ktoré je ocenené hlavne pri plnení dlhších úloh. Montáž krídla zvládne vykonať pilot sám. Kryty kolies sú samozrejmosťou a sú dodávané už v základnej cenovej verzii. Všetky kolesá sú nezávisle odpružené. Predné koleso je brzdené. Na prianie je možno namontovať brzdenie zadných kolies a to mechanické alebo s hydraulickým systémom. Podvozok je pripravený na montáž záchranného systému. Farebné vyhotovenie je vytvorené na základe požiadaviek zákazníka, vo všetkých odtieňoch RAL.

K podvozku CROSS-5 ponúkame krídla AEROS Stranger / Stream s plochou 14,8 / 16,2 m, rýchlosť min 50km/h, cestovná 70 – 110 km/h, neprekročiteľná 145 km/h, v turbulencii 90 km/h. Dodáva sa s certifikátom a typovým preukazom na max vzletovú hmotnosť 450 kg.

Dodacia lehota – do dvoch mesiacov po zaplatení zálohy.

Položka: Cenník:
Podvozok CROSS-5 2.300 € (záloha 50%)
Malý panel na prístroje 110 €
Kapotáž pri objednávke trojkolky 220 €
Stavebnica podvozku – malý prístrojový panel 1.910 € (záloha 75 %)

CROSS 5-SPORT

Podvozok CROSS-5 SPORT vznikol prirodzeným vývojom z predchádzajúceho, veľmi úspešného podvozku CROSS-5. Tento podvozok použila reprezentácia LAA ČR na Majstrovstvách sveta 2003 a umiestnil sa na druhom mieste!!!

Základné úpravy spočívajú v tom, že bola zväčšená nádrž na 39 litrov paliva. Konštrukcia polonáprav je odľahčená a použilo sa iného zavesenia polonáprav, za účelom zmenšenia rozchodu. Taktiež sa znížilo zavesenie krídla o 12 cm, čím sa riadiaca hrazda dostáva nižšie a riadenie je príjemnejšie.

Svetlá výška podvozku sa znížila o 10 cm. Zmenšila sa bočná plocha kapotáže a pred pilotom pribudol priehľadný veterný štítok. Kryty zadných kolies sú vybavené smerovým krídielkom, pre zväčšenie bočnej plochy za ťažiskom trojkolky.

Štandardne sú všetky tri kolesá brzdené mechanickými bubnovými brzdami. Pravým pedálom sa ovláda predná brzda a ľavým pedálom, cez zlučovač ťahu, sú ovládané brzdy na zadných kolesách.

Na podvozky CROSS-5 SPORT je možné namontovať motory typovej rady ROTAX, HIRTH, VERNER alebo aj iné do hmotnosti 80 kg. Podvozok je pripravený na montáž záchranného raketového systému.

Farebné vyhotovenie podvozku a sedačiek je vytvorené na základe požiadaviek zákazníka, vo všetkých odtieňoch RAL. Na želanie zákazníka, môže byť podvozok vybavený bielym svetlometom vpredu a červeným vzadu.

Dodacia lehota – do dvoch mesiacov po zaplatení zálohy.

Položka: Cenník:
Podvozok CROSS-5 SPORT na motory VERNER a ROTAX 912 2.900 € (záloha 50%)
Podvozok CROSS-5 SPORT na ostatné motory 2.760 € (záloha 50%)
Zabudovanie iného motora než ROTA a VERNER 180 €
Stavebnica je dodávaná len po dohode s výrobcom!

Voľný predaj náhradných dielov

Položka: Cenník:
Zadný blatník na kolesá o priemere 40 cm  36,00 €
Zadný blatník na kolesá o priemere 40 cm so „smerovkou“ 56,00 €
Zadný blatník na kolesá o priemere 30 cm 24,00 €
Predný blatník na kolesá o priemere 40 cm 18,00 €
Predná kapotáž v neopracovanom stave 214,00 €
Malý prístrojový panel, bez nosného predného plechu 60,00 €
Malý prístrojový panel kompletný – bez prístrojov 90,00 €
Zosilené pružiny zadných teleskopov – 1 ks 45,00 €
Kompletný rám predného kolesa 16/4 s brzdou a pedálmi, nalakované 300,00 €
Sedačky v ľubovoľnej farbe – predné 120,00 €
– zadné, s tromi kapsami 140,00 €
Kotviaci kolík (ručne sa zakrúca do zeme) – 1 ks 4,50 €
Základová doska pod motor ROTAX 503 a 582 (čierny alebo zelený ELOX) 81,00 €
Zlúčovač tiahel plynu (sýtiča) 2-1 24,00 €
Nálepka motorového rogala (červená, žltá, biela, čierna) o veľkosti 18x18cm 5,00 €
Firemné bavlnené biele tričko s logom veľkosť (S,M,L,XL,XXL) 14,00 €
Zábleskové strobo (spoľahlivo vidieť aj za slnečného počasia) biele, do smerových krytov kolies, možno naprogramovať synchrónne záblesky až 3ks v rôzných módoch, napätie – 8 – 18V (pozrite sa na krátke video) cena – 1ks 130,00 €
Laminátové diely v inej farbe, než bielej, s príplatkom na 1 objednávku 20,00 €
Raketové záchranné systémy 1920 – 2650 €