Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

MicroAvionics

Spoločnosť Micro Avionics je popredným výrobcom interkomov, slúchadiel a ponúka riešenia v oblasti komunikácie v ultraľahkom letectve. Špeciálne pre otvorené kabíny. Ponúka prilby, slúchadlá, interkomy, antény, redukcie medzi komunikačnými systémami, stroboskopy, ochranné vaky a náhradné diely. Pomôžeme Vám pri správnom výbere, doprave komponentov a prípadne aj pri inštalácii.

Micro Avionics je oddelenie Terratrip [UK] Ltd., ktorá bola založená v roku 1977 a dodáva Rally Počítače a interkomy pre rally tímy po celom svete. Spoločnosť založila svoj úspech na poskytovaní vynikajúcich a spoľahlivých výrobkov, spolu s najvyššou triedou záručného i pozáručného servisu.

Výhody Micro Avionics systémov:

 • Všetky systémy a elektronika sú vyrábané v Anglicku, s využitím najnovších elektronických technológií, ktoré sú k dispozícii
 • Najvyššia kvalita výrobkov, ktorá nesie označenie CE, je certifikovaná podľa normy EN966
 • Systémy môžu byť konfigurované, na základe špecifických požiadaviek zákazníka, rôznymi adaptérmi a konektormi pre vysielačky, interkomy, mobily…
 • Micro Avionics komponenty sú v lepších cenách, než podobné, konkurenčné modely
 • Spoločnosť poskytuje veľmi dobrú zákaznícku podporu, objednávky sú realizované rýchlo

Micro Avionics UL systém sa skladá z dvoch náhlavových súprav (slúchadiel), ktoré obsahujú vlastné obvody interkomu, spolu s nabíjateľnými batériami a môžu byť použité ako:

 1. Len interkom – dve slúchadlá môžu byť prepojené jednoduchým konektorom a pomocou elektroniky, napájanej vlastnými batériami, tvoria veľmi dobrý, jednoduchý interkom, medzi pilotom a copilotom.
 2. Rádiové rozhranie – ďalšou možnosťou je prepojenie týchto náhlavových súprav pomocou rádiového rozhrania. Toto rozhranie umožňuje prepojiť interkom s až dvomi nezávislými vysielačkami (na jednej komunikuješ s vežou, na druhej s ostatnými lietadlami), pripojiť mobilný telefón (telefonovanie za letu, využitie GPS s navigáciou, počúvanie hudby z telefónu, či rádia, nahrávanie komunikácie do telefónu…), MP3 prehrávač, záznamník komunikácie a pod.

Interkom MM004

Jednoduchým prepojením slúchadiel, pomocou adaptéru MM004, získame interkom medzi pilotom a copilotom. Najčastejšie je využívaný vtedy, ak inštruktor mení lietadlá a chce používať svoje slúchadlá.

Slúchadlá môžu byť samostatné alebo zabudované do integrálnych prilieb, so systémom:

 • UL-100 – sú slúchadlá, ktoré majú svoju vlastnú elektroniku i vnútornú baterku a dokážu po nabití poskytnúť až 100h prevádzky. K nabitiu je potrebný Wall charger MM002. Elektretové mikrofóny, inšpirované výrobou pre vojenské letectvo, sú určené do hlučného prostredia a zaisťujú perfektnú kvalitu zvuku. Dvojitá stena slúchadiel, fungujúca ako dvojité sklo okien, zaisťuje perfektné odhlučnenie. Gelové náušníky zaisťujú perfekné priliehanie okolo uší, dokonca i v prípade, že potrebuješ používať okuliare. Ovládanie hlasitosti je na ľavej strane.
 • UL-200 s ANR a VOX – sú slúchadlá, ktoré boli vyvinuté pre použitie v otvorených kokpitoch lietadiel alebo v hlučnom prostredí, kde je treba zaistiť perfektnú komunikáciu. Taktiež majú svoju vlastnú elektroniku i vnútornú baterku a dokážu po nabití poskytnúť až 100h prevádzky. K nabitiu je potrebný Wall charger MM002. Elektretové mikrofóny, inšpirované výrobou pre vojenské letectvo, sú určené do hlučného prostredia a zaisťujú perfektnú kvalitu zvuku. Dvojitá stena slúchadiel, fungujúca ako dvojité sklo okien, zaisťuje perfektné odhlučnenie. Gelové náušníky zaisťujú perfekné priliehanie okolo uší, dokonca i v prípade, že potrebuješ používať okuliare. Ovládanie hlasitosti je na ľavej strane. ANR ( active noise reduction – aktívne potláčanie hluku ) zachytáva hluk, ktorý zvonka preniká stenou slúchadiel a ruší ho na báze reverznej technológie. VOX systém vypína mikrofón vo chvíli, keď doňho pilot alebo copilot nehovorí a teda nechytá hluk z okolia a neprenáša ho do slúchadiel.

Slúchadlá UL-100 alebo UL-200 použité samostatne

Slúchadlá UL-100 alebo UL-200 zabudované v integrálnych prilbách

Ak máš Powered Inerface MM005 (nielen interkom), odpadá ti starostlivosť o nabíjanie slúchadiel. Napája ich Interface.

Powered Interface MM005

Toto rozhranie umožňuje prepojiť interkom

 • až s dvomi nezávislými vysielačkami (na jednej komunikuješ s vežou, na druhej s ostatnými lietadlami, môže byť i PMR)
 • pripojiť mobilný telefón (telefonovanie za letu, využitie GPS s navigáciou, počúvanie hudby z telefónu, či rádia, nahrávanie komunikácie do telefónu…)
 • MP3 prehrávač
 • záznamník komunikácie

Rádiové rozhranie môže byť:

 • napájané batériami zo slúchadiel a vtedy funguje so základnými funkciami interkomu a obsluhy vysielačky
 • alebo môže byť napojené na 12V palubnej siete a vtedy využijete všetky výhody rozhrania, ktoré okrem mnohých iných funkcií, napája aj vysielačky.

Pripojiteľné sú dva základné typy náhlavových súprav:

 • UL-100 s využitím Passive Noise Reduction PNR – pasívne potláčanie šumu
 • UL-200 s využitím Active Noise Reduction ANR – aktívne potláčanie šumu + VOX mikrofónom

Poskytujeme dva základné typy prilieb:

 • bez zabudovaných slúchadiel (prilba + slúchadlá) – prilba sa „oblieka“ na nasadené slúchadlá
 • zabudované slúchadlá v integrálnej prilbe

Jedná sa o univerzálne základné systémy, ktoré inštalujeme do MZK, či lietadiel s otvorenými kabínami, ktoré sú určené pre hlučné prostredie. Tieto systémy môžu pracovať len ako základný interkom alebo s využitím rádiového rozhrania, obsluhujú vysielačky, mobilný telefón, či ostatné systémy. Prepojenie všetkých systémov realizujeme buď dodanými káblami a konektormi alebo Bluetooth bezkontaktným prepojením.

Na stránke zatiaľ pracujem, klikni na logo spoločnosti MA a otvorí sa ti ich stránka

Pre ilustráciu zopár fotiek: