Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Megafauna Fly-Away 2014

Megafauna Fly-Away 2014

 

           …je nielen let naprieč Austráliou – z letiska na letisko, ale je to zároveň náučno-poznávací okruh, kde sa účastníci dozvedia niečo o histórii, niečo o turistických zaujímavostiach, atrakciách a odlišnostiach života v daných oblastiach.

            Celé to začalo nevinne, keď som sa prihlásil na stránku www.alltrikes.com, ktorá je zameraná na motorové závesné lietanie. Postupne som sa cez internet spoznával s podobne postihnutými ľuďmi z celého sveta. Prvé komunikácie o možnosti návštevy Austrálie, prišli niekedy na jeseň 2012, kedy ma pán Peter McLean (CFI – Chief Flying Instructor – u nás Inšpektor) pozval na letisko Yarrawonga – www.yarrawongaflighttraining.com.au Vtedy to dopadlo tak, že som mu oznámil, že áno, ale až vyhrám LOTTO alebo vykradnem banku, podľa toho, čo bude skôr.

            Avšak admin stránky alltrikes.com, pán David Duke z USA, mi napísal: „Jozinko, poznáme sa už nejaký ten rok, ale v živote sme sa nevideli. Peter McLean organizuje v apríli 2014 už 23.ročník akcie Megafauna Fly-Away 2014 a my tam ideme lietať tiež. Poď s nami, radi ťa spoznáme.“

            Mojej manželke Janke som navrhol, že si urobíme dovolenku života a pôjdeme tam. Moja drahá, je nielen pekná ale aj veľmi inteligentná a sama navrhla, aby som šiel sám. Pretože: 1) ona nevie ani ceknúť po anglicky, 2) nebaví ju lietanie na MZK a 3) vyjde nás to lacnejšie… S pomocou slečny Klaudie Rojkovej, z agentúry www.g8m8.sk, som získal víza na rok, veľa dobrých rád a letenku, ktorú som si zakúpil pol roka pred odletom. Vyšla ma skoro tretinovú cenu.

Rozhodol som sa stráviť tam skoro tri týždne. Prvý týždeň sa budem učiť angličtinu, leteckú angličtinu a lietať po okolí. Druhý týždeň, t.j. 27.4. – 4.5.2014 sa letela Megafauna. Ďalších pár dní poletovať po okolí a fujás domov. Keďže pilotný preukaz LAA SR je v Austrálii neplatný, ešte pred odchodom, som navrhol Petrovi, že počas oficiálnej akcie, mu môžem pomôcť s čímsi iným. Napríklad ako šofér čohokoľvek od motorky, cez kamión, po autobus. On mi na to, že autobus má a šoféra potrebuje. Tak sme sa dohodli. Na to mi povedal, že teda ako člen zabezpečovacieho teamu, mám ubytovanie a stravu počas Megafauny zadara… No, nezober to!